O nas

Równe szanse w cyfrowym świecie

Cyber Plac to edukacyjny projekt z obszaru IT, który ma na celu pomoc w budowaniu kompetencji cyfrowych wszystkim osobom bez względu na wiek, płeć czy czynniki środowiskowe i jest realizowany w ramach programu grantowego „Inwestujemy w dobre pomysły”, organizowanego przez firmę Capgemini Polska.

Projekt dostał dofinansowanie w 2020 roku na stworzenie wirtualnej platformy szkoleniowej. Jest ona dedykowana wszystkim osobom zainteresowanym samokształceniem w zakresie informatyki, gdzie eksperci pracujący w Capgemini udostępniają w ramach wolontariatu szkolenia i kursy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z każdą osobą, które zechce samodzielnie podjąć naukę.

„Połączeni w sieci” to część projektu „Cyber Plac” dedykowana pomocy we wdrażaniu aplikacji Microsoft Teams w placówkach oświatowych. W naszej codziennej pracy , obsługując klientów na całym świecie, codziennie korzystamy z Microsoft Teams i nie ma on dla nas tajemnic, dlatego chętnie podzielimy się naszą wiedzą z nauczycielami.

Rozwijamy nowe kompetencje

Cyber Plac oferuje otwarte i całkowicie bezpłatne kursy, szkolenia i warsztaty informatyczne dla dzieci, młodzieży, oraz osób dorosłych. Od kursów uczących podstaw informatyki, po bardziej zaawansowaną naukę języków programowania, a z czasem po specjalistyczne szkolenia z zakresu technologii programistycznych oraz warsztaty online.

Nasz cel

Budujemy społeczność cyfrową i rozwijamy bezpłatną i szeroko dostępną ofertę edukacyjną, która podnosi kompetencje cyfrowe i znajomość zagadnień informatycznych wśród ogółu społeczeństwa, a zwłaszcza wśród osób i grup wykluczonych.

Nasza misja

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu ze względu na wiek, pochodzenie społeczne, poziom wykształcenia, czy niepełnosprawności. Nasze rozwiązanie jest ogólnodostępne, ogólnokrajowe, ma duże możliwości przystosowania do potrzeb różnych osób.

Organizator

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej. Celem grupy jest wprowadzanie czołowych i innowacyjnych rozwiązań oraz udostępnienie klientom całej gamy możliwości cyfrowego świata, w oparciu o 50-letnią tradycję i szeroką wiedzę branżową. Firma kieruje się przekonaniem, że wartość biznesowa technologii pochodzi od ludzi i powinna im służyć. Capgemini jest wielokulturową organizacją, liczącą ponad 270 000 pracowników, zatrudnionych w 50 krajach. Po połączeniu z Altran grupa odnotowała światowy przychód na poziomie 17 mld EUR (2019).

W Polsce działa od 1996 roku i jest największym zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług biznesowych w kraju, a jej centra biznesowe są zlokalizowane w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Warszawie, oraz w Lublinie. Firma od kilku lat corocznie otrzymuje certyfikat Top Employers Polska. Przyznawany jest firmom oferującym najlepsze warunki pracy, a atutami firmy jest też wyróżniająca się kultura pracy, swobodna atmosfera, współpraca przy ambitnych projektach na światową skalę.

Chcesz wiedzieć więcej o Capgemini?

Przejdź na stronę Capgemini i dowiedz się więcej o naszych centrach biznesowych.

Przewiń do góry